زنانه

یک دختر سایز بزرگ، در آمریکا دختر شایسته شد

سارا میلیکِن (Sara Milliken)، مدل سایز بزرگ ۲۳ ساله، پس از کسب تاج ملکه زیبایی آلاباما در مسابقات ملی دختر شایسته آمریکا (NAM)، در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفت.

به گزارش سبک ایده آل، سارا میلیکِن (Sara Milliken)، مدل سایز بزرگ ۲۳ ساله، پس از کسب تاج ملکه زیبایی آلاباما در مسابقات ملی دختر شایسته آمریکا (NAM)، در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفت. این پیروزی، نه تنها رویای هشت ساله او را محقق کرد، بلکه او را با چالشی جدید روبرو ساخت: مقابله با قلدری ها و توهین های آنلاین.

پس از اعلام پیروزی، سارا با موجی از نظرات منفی و توهین‌آمیز در فضای مجازی مواجه شد. برخی او را «ناسالم» خواندند و زیبایی او را زیر سؤال بردند. اما سارا تسلیم نشد. او در مصاحبه ای گفت: «حتی چیزی که پشت یک صفحه نمایش تایپ می‌شود، می‌تواند تأثیر ماندگاری بر افراد داشته باشد.» او مصمم است که اجازه ندهد این انتقادات تلخ مانع موفقیتش در مسابقات ملی شود که در فلوریدا برگزار خواهد شد.

سارا، اهل آتمور، دو بار پیش از این در مسابقات دختر شایسته شرکت کرده بود، اما موفق به کسب رتبه نشد. او در پست اینستاگرامی خود نوشت: «در ۱۵ سالگی، برای اولین بار در این مسابقه شرکت کردم و شدیداً می‌خواستم برنده شوم. در ۱۶ سالگی، خودم را کاملاً تغییر دادم تا به آنچه فکر می‌کردم آنها می‌خواهند، تبدیل شوم. اما یک پسر به من گفت که برای برنده شدن زیادی زشت هستم. شرکت کردم تا ثابت کنم او اشتباه می‌کند، اما باز هم رتبه‌ای کسب نکردم.»

پس از هفت سال دوری، سارا برای ثابت کردن توانایی‌هایش به خودش، به صحنه بازگشت. او در مصاحبه‌ها، کارهای داوطلبانه و ارائه‌ها شرکت کرد و بالاخره برنده شد. طبق گفته برگزارکنندگان، امتیازدهی در این مسابقه بر اساس شخصیت، اعتماد به نفس و ارتباط برقرار کردن است و هدف، جشن گرفتن تنوع و یکتایی افراد است.

سارا که میزبان پادکست Girls Gotta Glow است، هدفش ترویج اعتماد به نفس و توانمندسازی زنان است. او همچنین بنیانگذار The Buddy System است که از سال ۲۰۲۰ برای ایجاد دوستی بین نسل‌ها تلاش می‌کند. سارا، یک آرایشگر حرفه‌ای و برنده جایزه خدمات داوطلبانه رئیس جمهور شد. او اولین زن از آتمور است که این عنوان معتبر را کسب کرده است.

علی‌رغم واکنش‌های منفی، سارا با حمایت گسترده طرفدارانش روبرو شد و در یک شب، ۲,۵۰۰ دنبال‌کننده جدید در اینستاگرام و فیسبوک به دست آورد. او در پیامی برای اینستاگرام رسمی دختر شایسته نوشت: «چیزهایی که برخی از مردم می گفتند واقعاً نفرت برانگیز بود. من ترجیح می‌دهم به آنها توجه نکنم.»

در حالی که او توانسته است خود را از این نفرت پراکنی ها در امان نگه دارد، اما تاکید کرد که برای سایر قربانیان آزار و اذیت آنلاین، آسان نیست و او از مردم خواست مهربان تر باشند.

او افزود: «بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاقات، گسترش مهربانی است. مادرهایمان به ما یاد دادند: اگر نمی‌توانید چیز خوبی بگویید، چیزی نگویید. مهم نیست که بدن شما چگونه به نظر می رسد، مهم نیست که از کجا آمده اید، می توانید هر کاری را که در ذهن خود دارید انجام دهید.

یک دختر سایز بزرگ، در آمریکا دختر شایسته شد

سارا تاکید کرد: ««من زنان بسیار شگفت انگیز و موفق زیادی را ملاقات کردم. این قطعا بهترین بخش ماجرا بود.»

از آن زمان، صدها نفر از حامیان سارا با پیشنهادات مختلف از لباس گرفته تا محصولات زیبایی به ارزش هزاران دلار، صندوق پستی او را پر کرده اند تا به او در دور بعدی کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا